Gå til hovedinnholdGå til hovedmeny

Du og jeg og ADHD

Tid:

Sted: Tønsberg

Adresse: Anton Jenssensgate 2

Å leve i et parforhold der en eller begge har ADHD kan være både fantastisk givende og ekstremt utfordrende. Særlig utfordrende kan det bli hvis de to i paret ikke har en grunnleggende forståelse av hvordan en voksen ADHD-hjerne fungerer og hvilken innvirkning ADHD kan ha på parforhold og familieliv.

Mange par opplever at de blir fanget i konfliktmønstre og roller ingen av dem trives med, basert på at begge misforstår og feiltolker intensjonene bak og årsakene til den andres væremåter.

Hovedtemaer i kurset er

  • ADHD-effekten på parforholdet.
  • Hvordan gode og varige parforhold blir til.
  • Hvordan kjenne igjen og komme ut av typiske parkonfliktmønstre.
  • Sex og ADHD.
  • Å leve med varige forskjeller.

Kurset inneholder teori i plenum og praktiske øvelser skjer parvis i enerom. Det kreves ikke at dere deler noe privat i gruppen.

Kurset er livssynsnøytralt og bygger i hovedsak på forskningsbasert kunnskap og systematiske tilbakemeldinger fra par og kursledere.

Kursdager

  • torsdag 15. januar, kl. 13.00-15.30
  • torsdag 22.januar kl. 13.00-15.30
  • torsdag 29. januar kl. 13.00-15.30
  • torsdag 5. februar kl. 13.00-15.30
  • torsdag 12. februar kl. 13.00-15.30

Vi ønsker at alle deltar på hele kurset. Sjekk at tidspunktet passer for deg og din partner før dere melder dere på.

Praktisk informasjon

Kurset er gratis. Dere får utdelt kursmateriell og det blir servert kaffe/te og enkel bevertning.

Kursledere

  • Ty Rivå
  • Hilde Sundvor Brendalsmo

Har du spørsmål?

Ta kontakt med Familievernkontoret i Vestfold på telefon 466 15 899 eller 466 18 180.

Har du spørsmål? Ta kontakt med oss